Lukáš Neumann, závodní jachtař, který dokazuje, že znalost teorie je pro výsledek mnohdy důležitější než napluté míle.

Zlepšit se v jachtingu doma na gauči a posunout své jachtařské umění, ANIŽ VYPLUJETE. 

Připadá vám to nemožné?

Sám jsem pochopil, až po mnoha letech…

 • Když jsem s jachtingem jako malý začínal, nevěděl jsem o závodění vůbec nic.
 • Měl jsem štěstí na trenéry, kteří mi ukázali, že základem závodění jsou znalosti taktiky a strategie.
 • Po dvaceti letech závodění, během nichž jsem získal 10 titulů Mistr republiky v jachtingu, měl za sebou olympijskou kampaň a desítky mezinárodních reprezentačních startů, jsem dostal nabídku zúčastnit se Mistrovství ČR na námořní jachtě se sedmičlennou posádkou a pomoci začínajícím závodníkům zlepšit jejich jachtařské dovednosti a výsledky.
 • Většina posádky netušila, jak důležitá je předstartovní příprava, jaká data během ní sbírat, a jak z nich sestavit strategický plán. Měli minimum znalostí o taktice, hlídání soupeřů, nebo vyhodnocování dat z přístrojů. Tápali také v závodních pravidlech a unikalo jim mnoho dalších věcí, které jsou pro úspěch v závodech nezbytné. Nechyběla jim ale touha po vítězství, chuť učit se nové věci a trénovat.
 • Nakonec jsme vyhráli, a to především díky množství teoretických znalostí, které jsme v závodě uplatnili a které většině soupeřů chyběly.
 • Jachting je určitém ohledu podobný šachům. Pro úspěšnou hru nestačí vědět, jak se kterou figurkou táhne. Zvítězí ten, kdo zvolí správnou strategii a taktiku, kdo plánuje jednotlivé tahy dopředu a umí odhadnout tahy soupeře. Stejně tak pro úspěch v závodě nestačí umět plout. Za výsledky stojí teoretické znalosti a schopnost převádět je do praxe.
 • Tyto znalosti jsem čerpal již od dětství a postupně je prohluboval. Především díky nim jsem pak do roku 2020 získal dalších 21 titulů Mistr republiky v deseti různých lodních třídách a kategoriích s různými posádkami.
 • Jachtařům, kterým jsem tyto znalosti předával, se pohled na jachting radikálně změnil. Začali si závodění mnohem více užívat a jejich výsledky se podstatně zlepšily.
 • Jsem přesvědčený o tom, že každý se může v jachtingu zásadně zlepšit, pokud bude mít dostatek potřebných teoretických znalostí, které bude na vodě správně uplatňovat.
 • Díky aplikaci chytrých strategií, které jsou univerzální a platné pro jakýkoliv jachting, mohu dosahovat skvělých výsledků a užívat si závodění na různých typech plachetnic i ve windsurfingu.
 • Připojte se ke komunitě v Jachtařském Klubu. Naučte se využívat teoretických znalostí pro úspěch v závodě a začněte si naplno užívat krásy jachtingu a závodění na plachetnicích. >>

Těším se na vás uvnitř!

Lukáš Neumann

Držitel více než 50 medilí z Mistrovství republiky v jachtingu. Váš průvodce do tajů závodního jachtingu.